scorecardresearch

Ak Ali küçük eğitim uygulama okulu

693 izlenme
Kategori Eğitim
Eklenme Tarihi 5 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Mut ‘ta ´´Engeller Yok Olsun Parkım Çocuk Dolsun Projesi´´ kapsamında yapılan Çocuk Parkının açılışı yapıldı.
- Kalkınma Bakanlığı SODES Finansmanında ve Mersin Valiliği Koordinasyonunda, Mut Engellilere Umut Derneği Tarafından Yürütülmekte olan ´´Engeller Yok Olsun Parkım Çocuk Dolsun Projesi´´ kapsamında yapılan Çocuk Parkının açılışı düzenlenen törenle açıldı.
Ak Ali küçük eğitim uygulama okulu ve iş eğitim merkezi bahçesine yapılan park
Açılış konuşmasında proje koordinatörü ve Ak Ali küçük eğitim uygulama okulu ve iş eğitim merkezi müdür yardımcısı Abdullah Hilaloğlu, Engeller Yok Olsun Parkım Çocuk Dolsun Projesi Kalkınma Bakanlığının 2012 yılı Sosyal Destek Programı çerçevesinde finanse edilerek, Mersin Valiliği Koordinasyonunda Mut Engellilere Umut Derneği tarafından yürütülmüştür.
Engeller Yok Olsun Parkım Çocuk Dolsun Projesi Zihinsel Engelli çocuklar ile herhangi bir engele sahip olmayan çocukları ortak yaşam alanı olan çocuk parkında buluşturup kaynaşmalarını ve sosyalleşmelerini sağlamak amacı ile hazırlanmış bir proje olduğunu belirten Hilaloğlu, Proje sayesinde yapılan çocuk parkında engelli öğrenciler koşmak, oynamak ve eğlenmenin yanı sıra, kendilerine karşı oluşan ön yargı ve ayrımcılıktan da kurtulmuş olacaklardır. Proje aynı zamanda engelli çocuğa sahip aileler ile engelli çocuğa sahip olmayan aileleri ortak alanda buluşturacaktır.Proje sonucunda yapılan çocuk parkında 1 adet çocuk parkı oyun gurubu, bir adet gondol, bir adet zıp zıp, bir adet dönence, bir adet ikili tahterevalli ve bir adet tekli trambolin yer almaktadır. Projenin toplam maliyeti 30 bin Türk Lirasıdır. Proje maliyetinin tamamı Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edildiğini, Projesi kapsamında yapılan çocuk parkının yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti.
Konuşmaların ardından engelli öğrenciler folklor gösterileri sundular
Törene kaymakam Mustafa Şahin,belediye Başkan yardımcısı Kamil Yılmaz ve Milli eğitim şube müdürleri yanı sıra öğrenci velileri katıldı.
Etiketler